KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 6445120
*
nr 644 5120
Ture Lidström
(1917-1995), Sverige
Blandteknik, Ture Lidström (1917-1995), 36x44
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör.
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2010
kl 18:34:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 21:36:43
1
150 kr
7/6 11:30:30
2
250 kr
7/6 14:04:33
3
250 kr
7/6 14:04:54
3
300 kr
7/6 16:08:24
2
350 kr
7/6 17:38:19
4
Vinnande bud
7/6 17:39:56
2
500 kr
7/6 18:25:38
3
600 kr
7/6 18:26:09
3
700 kr
- Konstnär/Designer
Ture Lidström
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Ture Lidström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture lidström vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49
*
Ture Lidström
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Ture Lidström
nr 644 5120
Ture Lidström
(1917-1995), Sverige
Blandteknik, Ture Lidström (1917-1995), 36x44
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör.
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/6 21:36:43 | 1 | 150 kr |
7/6 11:30:30 | 2 | 250 kr |
7/6 14:04:33 | 3 | 250 kr |
7/6 14:04:54 | 3 | 300 kr |
7/6 16:08:24 | 2 | 350 kr |
7/6 17:38:19 | 4 | Vinnande bud |
7/6 17:39:56 | 2 | 500 kr |
7/6 18:25:38 | 3 | 600 kr |
7/6 18:26:09 | 3 | 700 kr |
- Konstnär/Designer
Ture Lidström
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör.Läs mer om Ture Lidström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture lidström vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49